ОСТЕОХОНДРОЗ

pic

Сучасна людина веде малорухомий сидячий спосіб життя. Із всіх м'язових груп постійне навантаження мають тільки м'язи тулуба та шиї, які своєю невеликою, але постійною напругою зберігають та підтримують робочі та побутові положення організму. Коли втома наростає, м'язи тулуба та шиї вже не в змозі забезпечити амортизаційну функцію, яка переходить на структури хребта. При постійному навантаженні на хребет в ньому розвиваються дегенеративно-дистрофічні зміни, в першу чергу в міжхребцевих дисках. Дегенеративний процес починається в пульпозному ядрі міжхребцевого диска.

Розгорнути

П'яткова шпора

pic

П'яткова шпора – кісткове розростання у формі дзьоба, шипа або клина, розташоване в області бугра п'яткової кістки з його підошовної сторони або в області прикріплення ахіллового сухожилля. Захворювання надзвичайно широко поширене і становить близько 10% від загального числа хвороб кістково-м'язової системи. Шпори п'ят частіше розвиваються у жінок у віці старше 40 років. Сприятливими факторами до утворення п'яткових шпор є плоскостопість (виявляється у 90% пацієнтів), надлишкова вага, захворювання великих суглобів (артрити) і хребта, ревматизм, нейродистрофічні і судинні розлади, тривалі перевантаження стопи (наприклад, у спортсменів).

Розгорнути

Навантаження на хребет

pic

Величина навантаження, що стискає два хребці, у великій мірі визначається положенням тіла. Найменшою вона буває, коли тіло перебуває в горизонтальному положенні і хребці стискаються тільки під впливом м'язів і зв'язок.

Розгорнути

Правильна постава

pic

Ми багато чуємо про правильну поставу, про те, наскільки важливо стежити за нею, як це красиво і корисно. Але що потрібно робити для підтримання її у гарній формі? Як піклуватись про свою спину та мати правильну і красиву поставу? Постава - це положення, в якому людина, стоячи, сидячи або лежачи утримує своє тіло, долаючи силу тяжіння. Якщо ж спина викривлена, то затискаються нервові закінчення, що може викликати головний біль, порушення кровообігу, болі у шиї і безліч інших неприємних симптомів. І це не дивно, адже правильна постава виконує безліч функцій, і її викривлення призводить до погіршення загального стану організму.

Розгорнути

Профілактика та лікування остеопорозу

pic

Остеопороз це захворювання скелету людини характеризується ослабленням внутрішньої структури кістки та зменшенням її маси. Через це наші кістки стають слабшими крихкими та дуже схильними до зламання, навіть під час невеликої травми. Такі переломи можуть проявлятись у різних частинах тіла. Найчастіше це бедро, зап’ястя, хребет. Зламання в хребті тягнуть за собою зміну висоти та зміни в кривизнах хребта.

Розгорнути