Вплив лазерної терапії на функціональний стан та больові відчуття у пацієнтів з дегенеративними змінами колінних суглобів

Дегенеративні зміни у колінних суглобах охоплюються значну частину людей різного віку. Існує багато причин ризику, до яких належать:  анатомічні зміни, набуті травми, вага, ревматичні хвороби , вірусні захворювання, перенавантаження. Найчастіше це люди старшої вікової карнгорії але дедалі частіше це захворювання охоплює і молодь. Лікувальною метою даного захворювання насамперед є функціональне поркщення  та полегшення больового відчуття, для пришвидшення реабілітаційного процесу та якості життя пацієнтів.

Спостереження було проведено на 16 пацієнтів віку  58-66 років з дегенеративними змінами колінних суглобів. За допомогою фото  RTG  та ультразвукової діагностики у 4 пацієнтів було здіагнозоовано односторонні зміни а у решти двох стороні зміни колінних суглобів.  
         Кожен пацієнт мав проведений комплекс реабілітаці , що складався з проведення терапії на системі UGUL додатково до них було використано лазерну терапію приладом  Polaris HP фірми Astar. Процедура проводилась на сидячи з додатковим навантаженням на колінні суглоби у вигляді 2 кг ваги по осі нижньої кінціки. Додаткове невантаження створювало ефект розтягування шпари суглоба та дозволяло кращому проникнені лазерного світла. Для проведення процедури використовували скануючи кінцівку за технікою навколо чашечки колінного суглобу. Проводили від 8-11 процедур мінімум 3 рази на тиждень.
больові відчуття вимірювались за допомогою шкали  VAS від 1-10 пунктів.

Результати 

Зменшення больових відчуттів у пацієнтві які вирокистосували лазерну терапію,коліна стали більш стабільними.

Висновок

додаткове використання  лазерної терапії  к комплексній програмі реабілітації при дегенеративних захворюваннях колинних суглобів позитивно впливає на больові відчуття та функціональну справність пацієнтів.