Профілактика та лікування остеопорозу

  Остеопороз це захворювання скелету людини характеризується ослабленням внутрішньої  структури кістки та зменшенням її  маси. Через це наші кістки стають слабшими крихкими та дуже схильними до зламання, навіть під час невеликої травми. Такі переломи можуть проявлятись у різних частинах тіла. Найчастіше це бедро, зап’ястя, хребет. Зламання в хребті тягнуть за собою зміну висоти та зміни в кривизнах хребта.

До категорії ризику відносяться найчастіше жінки, з раньою менопаузою, з мало активним способом життя, та не правельним харчуванням.

В 30 років ми набираємо остаточну кісткову масу тіла.

Разом з віком зменшується щільність і маса наших кісток, що відповідно діє на зменшення фізичної активності. Для сповільнення швидкості утрати маси кістки  потрібні регулярні специфічні вправи, дієта, за здоровий спосіб життя.  

Початок остеопорозу протікає без больових симптомів, для того особи які заражені на цю хворобу повинні регулярно проходити обстеження і бути уважним до своєї фізичної активності, маси тіла та способу життя.

Кістки та вправи

Підбираючи відповідну реабілітацію ми повині пам’ятати про  щільністю кісток  пацієнта. Плавання та їзда на велосипеді добре впливає на серцево-судину систему але мало як впливає на збільшення кісткової маси.

Ідеальною методикою лікування як і профілактики є  Nordic walking, яку можна використати в буль яку пору року.  Щораз частіше можнемо побачити особи старшого віку що ходять з палицями по вулиці. Дякуючи цій сучасній методиці використовуємо майже  90% мязів.

 

Це є ідеальне вирішиння проблеми для людей які мають як симптоми так і сам остеопороз. . дякуючи кійкам доходить до розвантаження уражених суглобів. Правельна ходьба пропорційно розвантажує усі суглоби:гомілково- спутневий,колінний, кульшовий,  що дозволяє уникнути перенавантаження на один із цих суглобів в свою чергу уникнути пошкодженя.

 Nordic walking  методика яка показана в будь якому віці та будь я будьякому стані. Під час ходьби зміцнюється не тільки нижні але і верхні кінцівки, також покращується рівновага всього тіла.

Дуже важливою є профілактика остеопорозу,  дякуючи дадатковим пунктам підпору, що дають нас палиці, зменшуються кількість травм та забоїв.

 

Дуже важливо навчити пацієнтів правильної техніки ходьби. Найпопулярнішою методикою є методика Vodanowas вирокистовується для корекції осанки, для стабілізації грибоких мязів..

Вправи зі стрічкою Thera-Band

Правильно підібрані активно фізичні вправи з опором загальмовує розпадання кісток, зміцнює суглоб та покращує його рухливість. Наспутним досконалим приладом до профілактики та лікування остеопорозу є система вправ зі стрічкою Thera-Band®.

Це є латексна стрічка яку можна використати на заміну силового навантаження в спорт залі.  Стрічка займає мало місця тому ідеально підходить для занять в домашніх умовах.  В залежності від сили розтягу регулюються і навантаження ,що допомагає індивідуально підібрати потреби та можливості пацієнта.

Вправи на рівновагу

Додатковими вправали при остеопорозі являються вправи на рівновагу та координацію. Дякую стабільності та рівновазі нашого тіла зменшуються кількість випадків. За допомогою  платформ для стабілізації та г м’ячів ми укріплюємо суглоби.  Також можна поєднати всі ці три методи в комбінованих вправах.